Ja det ville være fint at komme til men pga strejken er det jo aflyst. jeg havde glædet mig til at få lidt mere viden omkring det... men det må vente til nr to.
--- Blev mor til kristoffer d. 23/6-2008 kl. 10:21.;0)
Det er jo en person der kommer hjem til dig, og underviser dig privat.....
Så bliver det indrettet personligt efter dig, og du kan stille de spørgsmål du vil osv....
Og det er altså bare forberedelsen jeg mener. De kan jo også deltage i under fødslen hvis behovet er der, men i dit tilfælde kunne det jo være fint bare med det inden..... De kan jo bookes indenfor 14 dage
Du kan lige skrive i tråden hvis det er noget, så kan jeg lige tjekke om jeg kan finde en der bor i dit område
Det havde jeg slet ikke tænkt på... det må du mægtig gerne finde ud af om der er nogen nær mig det skal være nær bække - egtved området. hvis deter muligt.
Tusind tak.
--- Blev mor til kristoffer d. 23/6-2008 kl. 10:21.;0)
Jeg er kæmpe fan af privatjordemoder Anne Ruby. Hun er et helt fantastisk menneske, og jeg har hørt fra en jordemoder på Rigshospitalet, at hun også er fagligt meget anerkendt. Vi gik til både fødselsforberedelse og efterfødselshold. Desværre havde hun ikke Yoga den gang, men det har hun nu.
Karen